Kulak Estetiği Nasıl Yapılır?

Bir çocuk için en acımasız olan durumlardan biri olan kepçe kulak sorunu günümüzde estetik operasyonlarla ortadan kalkmaktadır. 5-6 yaşından itibaren kulak estetiği yapılır ve kulaktaki fazlalıkların ortadan kaldırılması için ilgili kesiler atılır.

Farklı büyüklükte olan kulaklar anomali sorununun ortadan kaldırılması için kepçekulak ameliyatıyla başarılı bir şekilde normale çevrilebilmektedir. 1,5-2 saatlik operasyonlarla kepçe kulak sorunun giderilmesi mümkün olmaktadır. 1 haftalık bir sargı sürecinden sonra kulakların normal haline gelmeleri mümkün olmaktadır.

Kulak anomalilerinin düzelmesi ve problemin ortadan kaldırılması için gerekli olan noktalardaki kıkırdaklar çıkarılarak kulak normal açısına getirilir.

Kulağın bir bölümünün olmaması veya yetersiz olması durumunda ortaya çıkan bu sorun, 5 yaşında başlar. Kaburgadan kıkırdak alınarak kulak iskeleti şekli oluşturulur ve bu şekilde kulak rotasyonu sağlanır.

Mikrotia sorunun çözülmesi biraz daha uzun süren bir işlemdir ve bu nedenle bir dizi ameliyatla düzeltilir. Operasyon sorası yeniden düzeltmelerin yapılması söz konusu olabilir. Her iki operasyon için de oldukça önemli olan hekim seçiminde, KBB uzmanı ve estetik cerrahların birlikte olduğu seçenekler değerlendirebilir.

Özellikle çocuk sağlığında önemli olan bu durumun estetik cerrahların elinden çıkan uygulamayla düzeltilmesi sonucu, kulak normal görünümüne kavuşur ve yapısal bozukluğun giderilmesi sağlanır. 5 yaşından itibaren yapılan bu operasyon için kliniğimizde yapılan muayene sonucuna göre hekiminiz detaylı bilgiyi vererek operasyonu gerçekleştirir.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *